Saloon
Cevizli Mahallesi, Bagdat Caddesi No: 534-536/A Maltepe / İSTANBUL
randevu@salonerenyilmaz.com
0 (216) 305 43 30
0 (537) 594 21 55
 • Hafta içi

  10:00 - 20:00

 • Cumartesi

  10:00 - 20:00

 • Pazar

  Kapalı

İğneli Epilasyon

Kıl köklerini çok zayıf bir elektrik akımı ile yok edilmesi işlemine dayana ve uzun yıllardan beri kullanılmakta olan bir epilasyon yöntemidir. Bu uygulamada kıl köklerinin yapısı ve bu yapıya uygun olan kalınlıktaki yumuşak iğneler aracığıyla yapılmaktadır.

Sonuç alınamayan lazer epilasyon uygulamalarında tüy rengi ayırt edilmeksizin iğneli epilasyon ile başarı sağlanabilmektedir. Seans sayısı kişinin kıl yapısı ve yoğunluğuna göre farklılık gösterebilmektedir. İğneli epilasyonda kullanılan iğneler kişiye özel ve steril olmalıdır. Aynı zamanda iğneli epilasyon uygulaması tüm sağlık koşullarını sağlayan bir merkezde ve uzman kişilerce yapılmalıdır.

İğneli Epilasyon yaklaşık 100 yıldır uygulanan en eski epilasyon yöntemidir. İnce,sarı ve beyaz kıllarda etkilidir. İğneli epilasyon, ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir işlemdir. Bu yöntemde, ince ve yumuşak bir iğneyle kıl köküne girilerek zayıf bir elektriksel akım uygulanır. Böylece kıl kökleri tahrip edilerek kalıcı bir çözüm sağlanır. Uygulanacak seans sayısı tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir.

İğneli Epilasyon Tekniği

İğneli Epilasyon tekniğinde epilasyon yapılacak bölge bol su ile yıkanır ardından %70’lik alkol ile hafifçe tampon yapılır. Epilasyon için düşük bir frekans yeterlidir.uygulama sırasında ağrı duyulmaz,hafif bir ısı hissedilir. Kullanılan iğneler steril ve tek kullanımlıktır. İğne paralel tutularak kıl folikülüne sokulur ve akım verilir.İğneyi çıkartmadan önce akım kesilir kıl folikülü tahrip olmuşsa kıl kolayca çıkar. Uygulama süresi her defasında 15 dk.sürmeli ve cm’den 2-3 tüyden fazla alınmamalıdır. Ciltte hafif kabarıklıklar veya kızarıklıklar görülebilir.çok dikkatli çalışılmasına rağmen hafif kızarıklıklar normaldir. Uygulamadan hemen %100 sonuç almak mümkün değildir.Çünkü her kılın dönemi vardır bu dönemler anagen, katagen, telogen dönemlerdir.

Bu dönemler iğneli epilasyonda son derece önemlidir. Kıllar anagen dönemdeyken iğneli epilasyondan maksimum etki alınacaktır. Uykusuz,yorgun ve adet döneminde karın açken, grip gibi rahatsızlıklarda iğneli epilasyon yaptırılmamalıdır. Bu dönemlerde vücut hassas olduğu için acı hissi verebilir.

Kulak, kaş, göğüs etrafına uygulanmaz hatta bazen koltuk altına,kasıkların iç kısmına,bikini bölgesine uygulamak sakıncalı olabilir. Varisli hastalar, kalp pili kullananlara, ödem olan kişilere, şeker hastalarına, hamilelere, aids hastalarına kesinlikle uygulama yapılmaz.

İğneli EPİLASYON FİYATLARI

İğneli epilasyon fiyatları 2021 yılı için seansı 250 TL ‘den başlayan fiyatlar ile ücretlendirilmektedir. Sizleri en kısa sürede aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz!


  Messenger

  Randevu

  WhatsApp

  Şimdi Ara