Maltepe Pasif Jimnastik | Salon Eren Yılmaz
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Pasif Jimnastik

Pasif Jimnastik

Vücutta aktif olarak çalışan kasların yanında çalışmayan kaslarımızda bulunur. Pasif jimnastik çalışmayan kasların radyo dalgaları ile hareketlenmesini sağlar. Problemli bölgeye pedler yardımıyla bağlanarak düşük voltajlı elektrik verilir ve kasların çalışması sağlanır. Birden fazla ped bulunması sayesinde aynı anda vücudun birden fazla bölgesine uygulama yapılabilir. Uygulama sonrası günlük hayatı aksatacak herhangi bir olumsuz etki söz konusu değildir. Radyo dalgaları söz konusu olduğundan kalp pili olanlar ve hamile olanlar haricinde herkese uygulanabilir. Pasif jimnastik genel olarak paket seanslar halinde uygulanır. Seans sıklığı haftada 3 kezdir. Uygulamanın tek seansı ortalama 35 dakikadır. Pasif jimnastik vücuda egzersiz yapıyor gibi etki verirken enerji harcattığı için metabolizmada fazla çalışmaya bağlı olarak kalori yakımı olur. Aynı zamanda vücuda gönderilen radyo dalgaları yağ dokularını uyarır ve yağları vücuttan atımına yardımcı olur. Tek başına bu uygulama yeterince etkili olmaz diyette uygulanması gerekir. Genellikle 4-5 seans sonrası gözle görülür bir değişme almak mümkündür. Bu uygulama süresince hastalarımıza önerdiğimiz en önemli nokta uygulama süresince mutlaka spor yapılması gerektiğidir. Çünkü pasif jimnastik vücudu sıkılaştırması için yapılan diyetten sonra vücutta oluşan kilo kaybından dolayı uygulanmaktadır. Pasif jimnastik yapan kişinin bol bol su içmesi gerekir. Böylece parçalanan yağlar vücuttan daha kolay şekilde atılmış olurlar.

Efor sarf etmeden diyetle boşalttığımız yağ hücrelerinin sıkılaştırılmasını sağlayan bir yöntemdir. Vücut kişinin kas yapısı ve beden anatomisine uygun şekilde çalıştırılmalıdır. Aksi taktirde istenene ve beklenen sonuç elde edilemez. Pasif jimnastikte kaslar 8 dak boyunca aktif sporda daha uzun sürede yapılan kas çalışmasını hiç efor sarf etmeden ve terletmeden yapılması söz konusudur. Kontrollü kas hareketi yapılmaktadır. Ancak pasif jim de kilo kaybı söz konusu değildir. Bu nedenle aktif jim ve pasif jim birbirinden çok farklıdır. Pasif jim direk belli bölgelere yönelik incelme, yağ hücrelerinin kasın kasılma-gevşeme hareketi ile sıkıştırılmasıdır. Makineler kendi hareketi ile vücudun çalışmasını sağlar. Buna ek olarak doğru vücut yapısına uygun kas hareketleri yapılırsa etkisi çok daha fazla olur. Aletlerin etkisi 4-5 seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar.

Düzenli olarak 24 seans aletlere girmek yaklaşık 1 beden incelmeyi sağlar. Bunun olabilmesi için üyenin hiç programa ara vermeden çok düzenli olarak programa devam etmesi gerekir.

Pasif jimnastik programı ile selülit tedavisi gerçekleşmez. Ancak selülit tedavisi programları ile beraber kullanıldığında tedaviyi destekler.
Pasif jim aletleri bölgesel incelmenin yanı sıra metabolizma hızını artırır, dolaşımı düzenler, sinirleri yatıştırır, kireçlenmelere ve eklem ağrılarına iyi gelir.

Bel, boyun problemleri olan üyeler aletlere kontrollü alınmalı, bazı makinelerde yapılan kas hareketleri sınırlandırılmalıdır.

Prettier

 Adres : Cevizli Mahallesi Bagdat Caddesi No: 534-536/A Maltepe / İSTANBUL

 Email : info@salonerenyilmaz.com

 Telefon : 0( 216) 305 43 30

©2018 Salon Eren Yılmaz