Saloon
Cevizli Mahallesi, Bagdat Caddesi No: 534-536/A Maltepe / İSTANBUL
randevu@salonerenyilmaz.com
0 (216) 305 43 30
0 (537) 594 21 55
 • Hafta içi

  10:00 - 20:00

 • Cumartesi

  10:00 - 20:00

 • Pazar

  Kapalı

Skin Care

Profesyonel Cilt Bakımı

Cilt güzelliği başta kadınlar olmak üzere herkesin önem verdiği bir konudur. Sivilce ve siyah noktalarla uğraşmak, makyajla uyumak, makyajı iyi temizlememek ya da cilt bakımlarını aksatmak cildi yıprattığı gibi büyük cilt problemlerine de yol açmaktadır. Alkol ve sigara tüketimi, beslenme alışkanlıkları ve çevresel etmenlerce zamanla canlılığını yitiren cildin, düzenli olarak temizlenmesi ve bakımının yapılması gerekmektedir. Cilt bakımı ; cildin üzerinde biriken ölü tabakayı temizleme ve yenilenmesi için yapılan tüm uygulamaları kapsar. Örneğin ciltte aknelerin giderilmesi, doğum veya çevresel faktörlerden dolayı meydana gelen cilt lekelerinden cildin arındırılması, gözeneklerin sıkılaştırılması, cildin renk değişikliklerinin eşitlenmesi gibi sorunlar ile ilgilenilir.

Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Özellikle kadınların 20 yaşından sonra ayda bir veya ihtiyaçlara göre 2 haftada bir profesyonel cilt bakımı yaptırmaları gerekmektedir.Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı günlük ve haftalık bakımla başlar, sonrasında cildin sağlık, güzellik ve gençliğinin devamının sağlanması amacı ile aletli profesyonel cilt bakımı ile devam eder. Aylık ve yıllık profesyonel bakımda amaçlanan cildin daha alt katmanlarına bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylece cildin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır. Bu bakım ne yazık ki evde kullandığımız ürünler ile olamamaktadır. Bu nedenle hepimiz hangi yaşta ve hangi cilt tipinde olursak olalım profesyonel bakıma ihtiyaç duymaktayız. Ayrıca yıllık özel bakımlar da yapılmaktadır.

Cilt Bakımı Ne Kadar Sürer?

Medikal cilt bakımı ortalama 1,5 – 2 saat süren bir sistemdir. Cilt analizi yapılarak cilt tipine göre neye ihtiyacı olduğu belirlenir daha sonra temizlenir. Peeling yapılarak ölü derilerden arındırılır. Ozon buhar terapi ile ciltteki yağ oranı dengelenmesi işlemleri yapılır. Siyah noktalar yumuşatılır ve komedon kaşığı ile temizlenir. İyontoforez uygulanarak cilt gerginliği arttırılır. İyonlar cildin içine işleyerek cildi besler. Ek olarak işlem sırasında ölü cilt hücreleri, kir ve aşırı yağ kaldırılır. Sonrasında yüksek frekans cihazıyla ve dört farklı prop uygulanarak etkin maddelerin cildinizde daha hızlı emilmesine olanak sağlanır ve proplarınızın daralmasına ve aknelerinizden kurtulmanıza yardımcı olur.

Cilt Bakımını Faydaları Nelerdir?

-Cildin bazal tabakasındaki etkinliği arttırır.
-Bakterilere karşı cildin savunma mekanizmasını arttırır.
-Köklü sekresyonları kurutmayı sağlar ve yeniden oluşumuna engel olur.
-Yağ ve nem dengesini sağlar.
-Lenfatik ve venöz kan dolaşımının iyileştirilmesi ile gelişmiş ve güçlü bir cilt dokusu oluşumuna katkı sağlar.
-Hasarlı deriyi düzenleyerek bakterileri öldürür.
Cilt Bakımında Frimatör

Cilt Bakımı Neden Gereklidir?

Cilt bakımı cildin temizlenerek ve uygun ürünlerle desteklenerek bu olumsuz faktörlerin etkilerini ortadan kaldırır. Cildi ölü hücrelerden arındırarak, yatıştırır. Koruyucu bir tabaka oluşturur.Cildin normal işlevlerini devam ettirmesini sağlar. Cildimizde bulunan üst derideki hücreler zamanla ölür ve dökülür,yerine en aşağıdan gelen genç hücreler geçer ve bu döngü ayda bir kez devam eder.Yaşlanmayla bu döngü yavaşlar.Eski hücreler yenilenemez ve atılamaz.Cilt daha pürüzlü, kaba ve nemsiz olur.Cildin ışıltılı ve parlak görünümü kaybolur.Bu tür durumlarla karşılaşmamak için cildimiz sorunlu olsun veya olmasın ayda bir kez cilt bakımı yaptırmamız, cilt sağlığı ve güzelliğimizi korumamız açısından gereklidir.

Cilt Bakımında Neler Yapılmaktadır?

Bakımda kişinin cilt analizinin ardından makyajı temizlenmesiyle bakıma başlanır. Cildin peeligler ile ölü tabakalarının soyulması, komedonların temizlenmesi, cildin ihtiyaç duyduğu besleyicilerin cilde kazandırılmasının ardından cilt bakımına hastanın ihtiyacına göre devam edilir.

Derinlemesine temizlik için gözeneklerdeki kir ve fazla yağın temizlenmesi gerekir. Jellian beş başlıklı frimatör yüz temizleme fırçası işte bu noktada devreye girerek, elimizle veya bir pamuk yardımıyla temizlemeye çalıştığımızdan daha fazla bölgeye ulaşıyor. Gözenekleri kir ve yağdan arındırıyor.

Cilt bakımı hakkında daha detaylı bilgi veya cilt bakımı fiyatları ne kadar? öğrenmek isterseniz merkezimizi arayabilir veya iletişim formunu doldurarak sizi aramamızı talep edebilirsiniz.

Cildimiz, vücudumuzun en büyük organıdır.Diğer tüm organları sararak dış etkenlere karşı korur.Vücudumuz için gerekli olan mineral,vitamin ve önemli elementler cilt altımızda depolanır ve organlarımız gerekli olduğunda buradan kullanırlar.Bu şartlarda;önemli görevler üstlenen cildimizi korumak sağlık açısından büyük önem taşıyor.Güzellik açısından da bakarsak ister bayan olalım ister erkek mükemmel,ışıldayan bir cilt bizim en öz aksesuarımızdır.Hangi yaşta olursak olalım hepimiz sağlıklı,bakımlı ve güzel bir cilde sahip olmak isteriz.Cildimiz iç dünyamıza açılan bir penceredir ve hangi hızla yaşlandığımızın bir göstergesidir.

Cilt Bakımı FİYATLARI

Cilt bakımı fiyatları 2021 yılı için seansı 250 TL ‘den başlayan fiyatlar ile ücretlendirilmektedir. Sizleri en kısa sürede aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz!


  Messenger

  Randevu

  WhatsApp

  Şimdi Ara