Saloon
Cevizli Mahallesi, Bagdat Caddesi No: 534-536/A Maltepe / İSTANBUL
randevu@salonerenyilmaz.com
0 (216) 305 43 30
0 (537) 594 21 55
 • Hafta içi

  10:00 - 20:00

 • Cumartesi

  10:00 - 20:00

 • Pazar

  Kapalı

Make it

Erkek Saç Boyama

Erkeklerde saç boyama oranı her geçen gün arttıkça, buna yönelik geliştirilen ürünler ve tekniklerde değişiyor. Erkeklerde saç boyama işlemine dair detayları bilmek saç boyama işlemini başarı ile sonuçlandırırken birçok erkek için de büyük bir rahatlık sağlıyor. Artık saçlarını boyayanlar yalnızca kadınlar değil. Üstelik erkekler de saç boyama sadece beyaz kapatmak amacıyla da yapılmıyor. Trend renklerle yapılan küçük bir dokunuş bile farklı bir tarz yaratıyor. Peki erkeklerde saç boyama hakkında neleri bilmelisiniz ve uygulamasınız? Bugün sizler için erkeklerde saç boyama konusunu ele alıyorum. Öncelikle erkeklerde saç beyazlamasına bakalım.

Erkeklerde Saç Beyazlaması

Erkeklerde 30’lu yaşlardan sonra görülen saç beyazlaması normal olarak kabul ediliyor. Çünkü artık melanin sentezi yavaşlıyor ve saç renk pigmentini yavaş yavaş kaybediyor. Bu durum sizi rahatsız etse de karizmatik bir görüntü yarattığını söylemek isterim. Ancak 25 yaşından önce görülen saç beyazlaması genetik ya da stres faktörlerine de bağlı olarak erken saç beyazlaması olarak biliniyor. Bu durum canınızı sıkıyorsa çözüm basit: saç boyama. Bu konuda doğallık endişesinden dolayı önyargılı olduğunuzu biliyorum. Ancak her geçen gün geliştirilen erkek saç boyaları size istediğiniz doğal görüntüyü sunmak konusunda iddialı. Üstelik denemekle de hiçbir şey kaybetmezsiniz. Saçlarınızı kadınlara göre daha sık kestirdiğinizden, beğenmezseniz kısa bir süre içinde eski görüntünüze dönebilirsiniz.

Erkeklerde Saç Boyama

Erkeklerin saç boyamaya karar vermesi kadınlar kadar kolay olmuyor. Peki erkekler saç boyatırken neler dikkat etmeli? Toplumumuzda da erkeklerin saç boyamasına yeni yeni alışmaya başlasak da bu durumun hızla arttığına hepimiz şahit oluyoruz. Erkeklerde saç boyama işlemi yapılmak isteniyorsa en önemli konu bu boyama işleminin ne kadar belirgin olacağı ve etrafındaki insanların ne kadar farkedeceği oluyor. Saç boyamak isteyen erkeklerin öncelikle dikkat etmesi gereken konu saçlarının iyi incelenerek, doğru rengin seçilmesi. Bu iki konunun üstesinden başarı ile geldiğinizde doğal bir renk elde etmiş ve uygulamış olursunuz. Ancak tabi ki ilk boyama için bu konuda tecrübeli bir kuaförden yardım almanız şart. Aksi halde size uygun rengi seçmeniz ve doğru şekilde uygulamanız ilk defasında epey zor olacaktır. Erkekler için saç boyamak kadınlarda olduğu gibi modaya uymak ya da trendi yakalamak gibi bir anlam genel olarak taşımıyor. Daha çok gerçekten beyaz kapama odaklı yani bir işlem olarak uygulanıyor. Bu sebeple erkek için doğru saç rengi bulmak ve inandırıcı gözükmesini sağlamak gerekiyor. Saçlarınızı sık kestirdiğinizden daha sık boyama ihtiyacı duyabilirsiniz. Ancak saçınızın tamamını boyamak gibi bir zorunluluğunuz yok elbette. Şakaklarda görülen gri tonların yarattığı olgun erkek imajı hoşunuza gidebilir. Bu yüzden sadece belirli bölgeleri boyayabilirsiniz. Böylece saçınızın tamamını boyatmamış, sağlıklı saç tellerine de zarar vermemiş olursunuz.  Eğer amacınız beyazları kapatmak değil de, sadece biraz renklendirmekse geçici sprey boyalardan kalıcı renklendirme yöntemlerine kadar birçok seçenek yine hizmetinizde. Bununla birlikte saç renginin kaş, sakal ve bıyıkla olan uyumuna değinmeden geçemiyorum. Çılgın renkleri sevseniz de bu konuyu göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Genellikle beyaz kapatma amacıyla saç boyatan kişilerde kaş, sakal ve bıyık saçtan çok uzun zaman sonra beyazlayacağından bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor.

Erkekler için Saç Boyası Renkleri

Erkeklerde boyanan saçların doğal durmamasının öncelikli nedeni kişiye uygun rengin seçilememesidir. Erkeklerde saç boyama işlemi yapılacaksa kendi ana saç tonuna uygun olmalıdır. Aynı zamanda erkeğin kaş ve bıyıklarına uygunda olmalıdır. Kaş ve bıyık genellikle saçlardan sonra beyazlayacağı için çok koyu bir saç rengi ile mevcut kaş ve bıyık rengi uyum sağlamazsa hoş olmayan bir görünüm olabilir. Saçınızın ana rengini bilmek ve ona uygun tonlarda bir boya rengi seçerek doğal bir görünüm sağlayabilir, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Eğer saçınızı boyatmayı düşünüyorsanız sizler için derlediğim erkek saç boyası renklerine bakarak daha kolay karar verebilirsiniz.

1. Orta Nötr Kahverengi

Uçlarına dik dik şekil verdiğiniz saçlar, orta nötr kahverengi tonlarda daha güzel görünür. Bu renk birçok cilt tonunu tamamlar. Orta soğuk ve nötr alt cilt tonuna sahip olanlarda ise bu saç rengi mükemmel görünür. Bu saç modeli için nemli saçlarınıza biraz jöle uygulamak yeterli olacaktır.

2. Bakır Kahverengi Bakır

Kahverengi özellikle doğal dalgalı saçların dokusunu ortaya çıkarır. Bu renk sıcak cilt alt tonuna sahip olanlarda harika görünür. Saçlarınız düzse bu rengi hafif dağınık ve kısa modellerle kullanabilirsiniz. Saçlarınızın dalgalarını belirginleştirmek için yıkadıktan sonra havluyla kurutmadan evvel biraz saç kremi uygulayın.

3. Koyu Sıcak Kahverengi

Koyu sıcak kahverengi karamel alt tonuyla sarışın, hafif esmer ciltlerde harika görünür. Orta uzunluktaki saçlarda wax uyguladıktan sonra ya da kuru, doğal haliyle bu renk çok iyi görünür.

4. Nötr Koyu Sarı

Bu renk özellikle yanları tepesinden kısa kesilen saçlar için harika bir seçenektir. Açık cilt tonuna ve koyu kahverengi gözlere sahipseniz bir de saçlarınız orta kalınlıktaysa bu renk sizin için ideal. Saçlara jöle ile dik bir model verildiğinde nötr koyu sarı çok iyi görünür.

5. Nötr Koyu Kahverengi

Eğer orta sıcak bir ten rengine sahipseniz bu nötr koyu kahverengi katlı kesilmiş hafif uzun saçlarda harikalar yaratır. Kalın saç yapısı bu renk için biçilmiş kaftandır.

6. Sıcak Koyu Sarı

Bakır tonları içeren sıcak koyu sarı için saçların üst kısmı yanlara göre hafif uzun bırakılmalıdır. Özellikle mavi gözleriniz varsa bu renk sizde harika duracak. Saçlarınızın kuru görünmesi gerekiyor. Bu yüzden spreyle şekillendirmeyi tercih edin.

7. Çikolata Kahverengi

Kremsi orta tonlar olan çikolata kahverengi, yıpranmış saçları daha canlı gösterir. Ancak bu renk kalın saç tipi olanlarda uygulanmalıdır. Neredeyse her cilt tonuna yakışan çikolata kahverengiyi tercih etmek isteyebilirsiniz. Ancak ince saç tipine sahipseniz köpük ya da kremle saçlarınızı daha dolgun göstermelisiniz. Bu renk sizi yoğun görünümlü saçlara kavuşturacaktır.

8. Orta Gri

Modern bir kesimde orta gri tonlar, beyaz griler mükemmel bir dengede nötr ve soğuk görünür. Bu rengin doğal olarak ortaya çıkması size kendinizi şanslı hissettirmeli. Orta saç kalınlığı için ideal olan bu rengi uygulamaya karar verirseniz gri yansımaları parlak tutmak için renk koruyucu şampuan kullanmalısınız.

9. Sıcak Orta Kahverengi

Sıcak orta kahverengi karamel tonlarıyla saçlarınıza altın-bakır bir boyut kazandırır. Bu renk nötr ve sıcak cilt alt tonu olanlar için harika bir seçenektir. Özellikle mavi ya da yeşil gözlüyseniz sıcak orta kahverengi sizin için uygundur. Bu rengi korumak için gride olduğu gibi renk canlandırıcı şampuanlardan kullanmalısınız.

10. Bakır

Bakır tonu için orta uzunlukta katlı kesim saçlar idealdir. Eğer cesur renklerden hoşlanıyorsanız, cilt renginiz sıcak ve orta tonlardaysa ya da nötr ise bakırın ışığını seveceksiniz.

11. Altın Sarısı

Altın sarısı saçlar orta tonlardaki cilt rengi için idealdir. Kalın dalgalı saçlarda çok iyi görünen bu renk dağınık kısa bir modelde de harika durur.

12. Siyahımsı Kahverengi

Bu siyaha çok yakın kahverengi ton yüze profesyonel bir doğallık katar. Siyahımsı kahverenginin koyu doğası nötr cilt tonu için idealdir. Eğer saç yapınız da inceyse, bu karanlık renk saçı olduğundan daha dolgun gösterir. Saçlarınızı jölelemek yerine daha kuru görünümlü bir model tercih etmek ince yapılı saçları daha hacimli gösterir.

13. Siyah

En sıcak duygunun rengi siyah ince ya da kalın, düz ya da dalgalı her tip saçta kullanılabilir. Yüzünüzü sert göstermeyecek siyah tonu konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Erkek Saç Boyama FİYATLARI

Erkek saç boyama fiyatları 2021 yılı için 120 TL olarak ücretlendirilmektedir. Sizleri en kısa sürede aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz!


  Messenger

  Randevu

  WhatsApp

  Şimdi Ara