Saloon
Cevizli Mahallesi, Bagdat Caddesi No: 534-536/A Maltepe / İSTANBUL
randevu@salonerenyilmaz.com
0 (216) 305 43 30
0 (537) 594 21 55
 • Hafta içi

  10:00 - 20:00

 • Cumartesi

  10:00 - 20:00

 • Pazar

  Kapalı

Wedding

Tesettür Gelin Başı

Tesettür gelin başı duvaklı; Her yıl değişen modayla yenilenmektedir. Ancak gelin başlarına genel olarak baktığımızda aynı modelde olduklarını ve sadece ufak değişikliklerle yenilendiklerini görüyoruz. Gelinliğin yanı sıra örtülü gelinin dikkatini çeken ikinci unsur şüphesiz gelinin başıdır ve gelinin başının mükemmel olmasını ister.

Tesettürlü gelinler baş takmaya karar verdikten sonra son günden önce makyaj konusunu netleştirmelidir. Çünkü gelin başı için gelinlik ve makyaj bir bütün olarak hazırlanmalıdır. Bu nedenle bir gelinlik yeterince erken seçilmeli ve yardımcı unsurları belirlenmelidir.

Yılın Tesettür Gelin Başı Modelleri

2020 Yılı düğün sezonlarının açılmasıyla birlikte yeni gelin başı modelleri de türemeye başladı. Aşağıdaki modeller bu yılın en çok tercih edilen gelin başı modellerinin başında geliyor. Gelinliğinize göre uygun bir gelin başı modeli seçmek ise kalıyor.

Duvaklı Modeller: Son yıllarda tül duvaklı gelinlik modelleri oldukça popüler hale geldi. Bu durumda her zamanki tül yerine mini incili bir tül seçebilirsiniz. Gelinlik ve duvağın keyifli uyumu ile tarzınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Çiçek modelleri: Çiçek modelleri özellikle sonbaharda düğünlerde vazgeçilmezdir. Sonbahar çiçekleriyle süslenmiş bir mini taç, özellikle açık hava düğünlerinde çok daha şık görünmenizi sağlayabilir.

Basit modeller: Her gelinin gösterişli olması gerekmez. Tercihlerinizi basitlik için kullanabilirsiniz. Gelinlik modeliniz kabarık ve gösterişli ise sade bir tesettür gelin başı tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde her şeyi abartılı yaptığınızda çok ağır bir gelin görünümüne dönüşebilirsiniz. Seni doğal olmayan yapar.

Şerit modelleri: Şerit modelleri özellikle ince bir taş şeritten oluşur. Bu şekilde hem sadeliği hem de estetiği artırabilirsiniz.

Taçlı Modeller: Gelin tesettürü için en çok tercih edilen baş seçeneklerinden biri taçlı modellerdir. Üstelik taçlandırılan modeller modasını asla kaybetmez. Sade ve dantel işlemeli bir gelinlik seçtikten sonra başınızı inci ve gösterişli bir taç ile süsleyebilirsiniz. Abartı olmayacak ve çok şık bir görünüm yaratılacaktır.

Yüz Tipine Göre tesettür Gelin Başı Nasıl Olmalıdır?

Tesettür gelin başı modellerini seçerken en önemli detaylardan biri yüz tipidir. Dikdörtgen yüz tipinde harika görünen gelin başı modeli, bir diğer kare yüz tipine sahip kişide kesinlikle aynı durmayacaktır. Bundan dolayı mutlaka yüz tipinizi tanımalı ve buna göre bir gelin başı modelinde karar kılmalısınız.

Dikdörtgen Yüz Tipine Göre tesettür Gelin Başı

Dikdörtgen bir yüze sahipseniz özellikle maskenize dikkat etmeli ve çok sıkı kullanmalısınız. Bu şekilde yüzünüzü daraltabilir ve oval görünmesini sağlayabilirsiniz. Eşarbınızı olabildiğince esnek bir şekilde bağlayarak bağlayabilirsiniz. Abartılı aksesuarlar yerine taç kullanarak güzelliğinizi yansıtabilirsiniz.

Kare Yüz Tipine Göre tesettür Gelin Başı

Kare yüze sahip olmak aynı zamanda keskin yüz hatlarına sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu durumda başınızı çok sıkı bağlamamalısınız. Sade bir gelinlik tercih ettiyseniz, esnek bir görünüm için süslü aksesuarlarla yüzünüzün sert hatlarını yumuşatabilirsiniz.

Üçgen Yüz Tipine Göre tesettür Gelin Başı

Üçgen yüz, dar bir alın ve geniş bir çene anlamına gelir. Bu durumda alnı örtmekten ve daha da daraltmaktan kaçının. Alın aksesuarı alnınızı örttüğü için yanlış seçim olacaktır. Bu hataya düşerseniz makyajınız ve yüzünüzün güzelliği ön planda olmaktan çıkacak, insanlar aksesuarlarınızın abartılı olmasına odaklanacaktır.

Kalp Yüz Tipine Göre TESETTÜR Gelin Başı

Kalp yüzünüz varsa, ters üçgen yüzünüz olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda yüzünüz alnınızdan genişler ve çenenize doğru daralır. Bu nedenle tercihlerinizi alnınızı daraltacak modeller üzerinde yoğunlaştırmalısınız. Bu yüzden alnınızın etrafındaki alanı sıkılaştıracak bir fular bağlamalısınız. Maskeyi alnınızdan biraz çıkardığınızda istediğiniz herhangi bir aksesuarı kombinasyonunuzda kullanabilirsiniz.

Uzun Yüz Tipine Göre TESETTÜR Gelin Başı

Eğer uzun bir yüze sahipseniz alnınızı olabildiğince bir kep ile kapatabilir ve yüzünüzün daha küçük görünmesini sağlayabilirsiniz. Diğer yüz tiplerine göre biraz daha alçak bir topuz yapabilir ve alnınızdan sarkan aksesuarları tercih edebilirsiniz.

TESETTÜR Gelin Başı Kullanımı Sırasında Makyaj Nasıl Olmalıdır?

Tesettürlü bir gelinin makyajı da gelinin başı kadar önemlidir. Son zamanlarda düğün makyajında ​​porselen makyaj kullanılmış olsa da diğer makyaj türleri de kullanılmaktadır. Daha fazla doğallık isteyen gelinlere porselen gelin makyajı yapılırken, canlı tonlar isteyen gelinler için diğer makyaj çeşitleri de kullanılmaktadır.

Düğün makyajında; Gelinin başı ile orantılı olmalıdır. Gelinin kafası ve makyajı birbirini tamamladığından, birine gösterişli bir görünüm hakimdir, diğeri sadeliktir. Örneğin, gelinin başı çok abartılıysa ve pulluysa makyaj da aynı derecede basit olmalıdır. Gözler düğün makyajında ​​belirleyici faktör olduğu için göz makyajı da göz ardı edilemez. Daha mat ve daha açık tonların kullanılması abartıyı önleyecektir.

TESETTÜR Gelin Başı ve Gelinlik Uyumu Nasıl Olmalı?

Gelin başının makyajı ile gelinliğin üçgenini dengelemek için; hangi tarafı abartılı ve gösterişli olursa olsun, diğer sayfalar daha basit olmalıdır. Her gelin, gelinliğinin gösterişli ve çok şık olmasını ister, gelinlik gösterişli ise gelinin başı daha düz olmalıdır. Bu şekilde, çok hayal ürünü ve uyumsuz durumlardan kaçınılır.

Örneğin gelinliğin alt kısmı çok kabarık ve taş detaylarla dolu ise üst kısmı biraz hafifletmek gerekir. Bunun için duvağa daha basit detaylar koymanız tavsiye edilir. Aynı şekilde üst kısım çok gösterişli ise etek daha pürüzsüz ve düz olmalıdır.

TESETTÜR Gelin Başına Uygun Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Gördüğünüz gibi muhafazakâr kadınların zarafetini ve estetiğini yansıtabilecek pek çok alternatif var. Burada tekrar vurgulamak gerekirse en temel detay gelinlikle başın uyumunu yakalamaktır. Özellikle zıtlıklar kullanılarak çok daha iyi bir uyum elde edilebilir.

Çeşitli aksesuarlar, tokalar kullanabilirsiniz. Düğününüzün mekânı ve konseptine uygun seçenekleri tercih edebilirsiniz. Özellikle boncuklar, ışıltılı taşlar, inciler, çiçekler, küçük iğneler ve saç tokaları gelinin daha çok ilgisini çekmekte bu da çok daha estetik sonuçlar vermektedir.

Tesettür gelin Başı FİYATLARI

Tesettür gelin başı fiyatları 2021 yılı için – TL olarak ücretlendirilmektedir. Sizleri en kısa sürede aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz!


  Messenger

  Randevu

  WhatsApp

  Şimdi Ara