Saloon
Cevizli Mahallesi, Bagdat Caddesi No: 534-536/A Maltepe / İSTANBUL
randevu@salonerenyilmaz.com
0 (216) 305 43 30
0 (537) 594 21 55
 • Hafta içi

  10:00 - 20:00

 • Cumartesi

  10:00 - 20:00

 • Pazar

  Kapalı

Make it

Saç Botoksu

Herkes dolgun, sağlıklı görünen ve parlak saçlara sahip olmak ister. Ancak gerek saçın yapısından dolayı gerekse boya, maşa ve düzleştirici gibi işlemlerden dolayı saç her zaman istenilen şekilde durmaz. Böyle durumlarda hem kuaförlerde hem de evinizde yaptırabileceğiniz tedaviler bulunuyor. Bu tedaviler saça nem kazandırırken saçın kabarmasının önüne geçiyor ve saç tellerini pürüzsüzleştiriyor.

Saç için özellikle son yıllarda pek çok kadının tercihi olmaya başlamış olan saç botoksuna olan talep günden güne artıyor. Botoks deyince aklınıza genç kalmak için tercih edilen yöntem gelebilir. Ancak saç botoksunun uygulama şeklinin bununla bir alakası yok. Saç botoksu, her ne kadar kırışıklık önleyici bir işlem olan botoksla aynı ismi paylaşsa da aslında içeriklerinde yer alan maddeler anlamında benzer bir yönleri bulunmuyor. Botoks, kırışıklıkların görünümünü azaltmak için cildin altına enjekte edilen bir uygulama iken saç botoksu denilen uygulama, saçı tedavi etmek amaçlı kullanılan ürünlerden oluşuyor. Saç botoksu, normal botokstaki gibi botulinum toksini içermez. Botoks ismini almasının sebebi saçlardaki karışıklığın önüne geçip onları sakinleştirmesinden ve bu nedenden dolayı botoksa benzetilmesinden kaynaklanıyor. Çünkü bildiğiniz gibi botoks da yüz kaslarındaki gerginliği alarak cildi yumuşatmayı amaçlıyor.

Saç botoksunun içinde botulinum toksini olmadığı gibi içeriğinde saç için son derece faydalı olan aktif bileşenler bulunuyor. Bunlar genelde şu şekilde oluyor:

 • B5 Vitamini
 • E Vitamini
 • Argan Yağı
 • Hindistan Cevizi Yağı
 • Kolajen Kompleksi
 • Glioksilik Asit

Tabi ki buradaki maddeler saç botokslarının genelinde bulunuyor. Kullandığınız ürünün içeriğine göre bu maddeler değişiklik gösterebilir.

Saç botoksunun etkisi ne kadar sürer?

Saç botoksu, keratin uygulaması gibi son günlerde oldukça popüler ve tercih edilen bir uygulama. Hatta kimi insanlar uygulamayı evde yapmayı tercih ediyor. Tabi evde uygulama yapacaksanız güvenilir bir ürün bulmanız noktası büyük önem taşıyor. Çünkü aldığınız ürünün içeriği kalitesizse ortaya istemediğiniz sonuçlar çıkabilir. O nedenle en iyisi güvendiğiniz bir kuaför varsa onu ziyaret etmek olacaktır. Kuaförler sizden çok saç ürünü satın aldığı için hem satıcıları hem de ürünleri sizden daha iyi tanıyorlar.

Saç botoksunun etki süresinin 2-4 ay arası olduğu söylenebilir. Kesin bir aralık vermek zor, çünkü herkesin saç tipi farklı ve bu nedenle ürün de daha farklı etki ediyor. Tabi sonucu korumak için yapabileceğiniz en iyi şey sülfatsız şampuanlar kullanmak olmalı. Çünkü sülfat içeren şampuanların içerisindeki tuz, saç botoksunun bozulmasına neden olacaktır.

Saç botoksu yaptırmak güvenli mi?

Saç botoksunun içerisinde zararlı herhangi bir madde bulunmuyor. Ancak tabi ki içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye karşı hassasiyetiniz varsa bunlar alerjik reaksiyonlara ve cilt tahrişine neden olabilir. Bu nedenle ürünü mümkün olduğunca cildinize değdirmemeye dikkat edin. Saç botoksu saç tellerinizi onararak keratin ile birlikte derin bir nemlendirme sağlar. Böylece uygulama sayesinde saçlarınız tellerinizdeki zarar görmüş ve kırılmış bölgeler onarılacak ve saç delleriniz daha dolgun ve sağlıklı olacaktır.

Saç botoksu mu, keratin tedavisi mi?

Keratin bakımı ile saç botoksu sıkça birbirleriyle karıştırılıyor. Keratin bakımı, genellikle formaldehit içeren kimyasal bir bakımdır. Formaldehit sayesinde saçlarınız düzleşir ve yumuşar. Sadece formaldehit saçlarda uzun süreli sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Ancak belirtmekte fayda var, formaldehit oranı arttıkça saçın şeklini koruduğu süre artıyor. Formaldehitin belli bir sınırı aşması ise kanserojen olduğu anlamına geliyor.

Saç botoksu ise zararlı kimyasallar içermeyen bir saç bakım uygulamasıdır. Yani saç botoksunun içerisinde formaldehite rastlayamazsınız.

Saç botoksunu kimler kullanmalıdır?

Saç botoksu özellikle yıpranmış saçlarınız varsa saçınızın görünümü düzelir ve daha sağlıklı olur. Özellikle saç kabarmalarının önüne geçer ve saçlarınızı yumuşatırken bu sayede saçınıza harcadığınız zamaanın azalmasını sağlar. Saçlarınızı nemlendiren saç botoksu sayesinde saçınızdaki zarar görmüş yerlerin düzelmesini sağlayabilir ve saç büyümesini destekleyebilirsiniz. Saç botoksu yaptırdığınızda sonuçları anında görebilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi saç botoksunun saçınızdaki etki süresi yaşam tarzınıza ve saç tipinize bağlı olarak değişecektir.

Saç botoksunu herkes yaptırabilir. Herhangi bir saç tipine sahip olmakla beraber saçlarınızın daha sakin olmasını ve kolay yapılmasını istiyorsanız siz de saç botoksu yaptırabilirsiniz. Ancak özellikle zarar görmüş saçlarınız varsa saç botoksu tam size göre.

Saç botoksu yaptırabilecek saç tiplerini şöyle sıralayabiliriz:

 • İnce telli saçlar
 • Kalın telli saçlar
 • Kıvırcık saçlar
 • Düz saçlar
 • Çatallaşmış uçlar

Ayrıca düzleştirmekten, maşa yapmaktan, renk açtırmaktan ve boyadan yıpranmış bütün saçlar saç botoksunu uygulayabilir.

Saç Botoksu fiyatları

Saç botoksu fiyatları 2021 yılı için 450 TL olarak ücretlendirilmektedir. Sizleri en kısa sürede aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz!


  Messenger

  Randevu

  WhatsApp

  Şimdi Ara