Saloon
Cevizli Mahallesi, Bagdat Caddesi No: 534-536/A Maltepe / İSTANBUL
randevu@salonerenyilmaz.com
0 (216) 305 43 30
0 (537) 594 21 55
 • Hafta içi

  10:00 - 20:00

 • Cumartesi

  10:00 - 20:00

 • Pazar

  Kapalı

Wedding

Gelin Başı Saç Modelleri

Bembeyaz gelinliği giymenize çok az kaldı ama hala bir saç modelinde karar kılamadınız mı? Endişe etmeyin! İster cesur bir güzellik anlayışınız olsun isterseniz bohem, romantik ya da modern bir ruh. Kendinizi gelin saç modelleri konusunda hazır reçetelere bırakmak istiyorsanız, doğru noktadasınız. Düğün saçında zahmetsiz ve göz alıcı seçimlere yeşil ışık yakmayı planlıyorsanız, kırmızı halıdan ilham almak sizin için oldukça kolay olacak.

Topuz gelin saçları, dağınık gelin saçı modelleri veya açık gelin saç trendleri… Gelinliğinizin üzerine mükemmel uyacak gelin saçı modelini bulmanızı sağlayacak kapsamlı önerilerimiz için aşağıdaki galerimize göz atmaya başlayabilirsiniz.

Gelin Başı Saç Modelimi Nasıl Belirlemeliyim?

İstediğin gelin saçı modeline düğününe yaklaşık 3-4 ay kala karar verirsen, kuaförünün ya da saç tasarımcının, o modeli senin saçında yapamayız gibi itirazlarının da büyük ölçüde önüne geçmiş olursun. Çünkü ona göre saçlarının rengini, boyutunu, şeklini aylar öncesinden oturtabilirsin.

Gelinliğine uygun saç aksesuarı ya da duvağını saç modeline karar verdikten sonra seçmek iyi bir yöntem olabilir. Böylece duvak ya da saç aksesuarı nedeniyle istemediğin bir saç modelini yaptırmak zorunda kalmazsın. Bu arada saçını emanet edeceğin profesyonel ellerden, düğününden 1-2 hafta öncesine prova günü almanda fayda var.

Ayrıca yüz şeklin ve gelinliğinin modeli de gelin saçına karar vermen konusunda sana yol gösterici olacak. Bunu nasıl yapman gerektiğini tek tek ele alalım:

Yüz Şekline Göre Gelin Başı Saç Seçimi

Öncelikle oval, yuvarlak, kalp, uzun(dikdörtgen) ve kare yüz şekillerinden hangisine yakınsın bunu tespit ederek işe başlayabilirsin.

● Yüzünün uzunluğu genişliğinden daha fazla olan oval yüz tipine sahip gelin adayları, yüz hatlarını ortaya çıkaracak tüm saç modellerini tercih edebilir. Topuz, atkuyruğu, açık, yarım toplu. İstedikleri modelleri yaptırmakta özgürler.

● Yüzünün genişliği ve uzunluğu birbirine eşit olan yuvarlak yüz tipine sahip adayların yapması gereken ise şu: Yanaklar dolgun, elmacık kemikleri belirsiz olduğu için, yüz hattını dairesellikten kurtarıp, ovale yaklaşacak seçimlerde bulunmak. Mesela, dağınık toplanıp, önlerden birer tutam bırakılmış saç hoş bir seçim olacaktır.

● Yüzünün alt kısmı dar üst kısmı geniş forma sahip kalp yüz tipindekiler, sıkıca geriye doğru taranmış saç modelleri yerine, tepeden bombeli topuz yaptırabilir.

● Yüzünün uzunluğu ve genişliği birbirine eşit ve köşeli olanlar, kare yüz tipine sahiptir. Belirgin ve sert yüz ifadesini yumuşatarak, oval hatlara yaklaşabilmek için katlı kesimler bu gelin adaylarına uygun bir seçenek olabilir. Bukleler, iri dalgalar dairesel bir etki yaratacağından, tercih edilebilir.

● Yüzünün uzunluğu genişliğinden fazla olan dikdörtgen yüz tipine sahip gelin adayları, yüzlerini olduğundan daha kısa göstermeli, yanlara doğru hacim kazanan saç modellerine yönelmeli. Kahküllü gelin saçı modelleri de alnı geniş dikdörtgen yüz şekline sahip gelinler için ideal. Bu gelin adayları ensede dağınık topuz, açık dalgalı salaş gelin saçı modellerini tercih edebilirler.

Gelinliğine Göre Gelin Saçı Seçimi Nasıl Yapılır?

Gelinliğine göre gelin saçına karar verirken ilk bakman gereken yer, gelinliğinin yakası olmalı. Bilmelisin ki çok çeşitli gelinlik yaka tipleri var. Bunlar: Straplez, V, kayık, bisiklet, illüzyon, hakim, halter, tek omuz. Öncelikle gelinliğinin yaka tipini belirlemekle işe koyul. Daha sonra da şu önerilerimize kulak ver:

Straplez yaka gelinlik modelleri ise; neredeyse tüm saç modellerini yaptırabilirsin. Çünkü göğüs kısmını sıkıca saran bu tarz gelinlikler, göğüs üstünü, omuzları ve kolları açıkta bırakır. Bu da saçlarını açık bırakmana ya da toplu kullanmana olanak sağlar. Omuzlarını ön plana çıkarmak istersen, saçlarına iri dalgalı bir form verdirip, yarım toplu gelin saçı modellerinden yaptırabilirsin.

Kayık yaka gelinlik modelleri, boyna ve yine omuzlara vurgu yapan gelinliklerdir. Bu nedenle tavsiyemiz, saçlarını açık bırakmaman ve hoş bir ense topuzu yaptırarak, zarafetini katlaman yönünde.

Bisiklet, hakim ve halter yaka gelinlikler, yakanı tamamen kapadıkları için, bu modellere en çok balerin topuzu ya da sıkı toplanmış atkuyruğu modelleri yakışacaktır.

V yaka gelinliklerde saç modeli tercihi, göğüs dekoltesine ne kadar vurgu yapmak istediğinle alakalıdır. Eğer dekolteyi ön plana çıkarmak istiyorsan saçlarını dağınık topuz yaptırabilir, daha masum bir görüntü tercih ediyorsan da saçlarını öne düşürebileceğin açık saç modellerini tercih edebilirsin.

Sırt dekolteli bir gelinlik tercihinde bulunduysan, zarif dekolteni kapamak için topuz saç modellerine yönelmelisin. Vintage tarzda konsept bir gelinlik giyeceksen, saç modelinde olduğu kadar saç aksesuarlarında da aynı havayı yansıtabilirsin.

Gelinliğin ne kadar gösterişli ise gelin saçında daha sade modeller ve daha sakin aksesuarlar kullanmanı özellikle tavsiye ediyoruz. Ayrıca saç modelini seçerken gelinliğin dışında düğün mekanını, kendi tarzını ve düğünün konseptini de göz önünde bulundurmanda fayda var.

Bir ufak tavsiye daha: Gelin saçı provasına giderken, gelinliğinin yakasına benzeyen beyaz bir t-shirt giyersen, aşağı yukarı modelin saçınla nasıl duracağını önceden görebilirsin.

Gelin Başı FİYATLARI

Gelin başı fiyatları 2021 yılı için 1.700 TL olarak ücretlendirilmektedir. Sizleri en kısa sürede aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz!


  Messenger

  Randevu

  WhatsApp

  Şimdi Ara