Saloon
Cevizli Mahallesi, Bagdat Caddesi No: 534-536/A Maltepe / İSTANBUL
randevu@salonerenyilmaz.com
0 (216) 305 43 30
0 (537) 594 21 55
 • Hafta içi

  10:00 - 20:00

 • Cumartesi

  10:00 - 20:00

 • Pazar

  Kapalı

Skin Care

Sivilce ve Akne Bakımı

Sivilce ciltte oluşan yağ bezleridir. Bu yağ bezleri gözeneklerin tıkanması sonucu oluşmaktadır. Sivilce ve akne pek çok kişide görülen bir cilt sorunudur. Sivilce sorunu daha çok yağlı ciltlerde, ergenlik çağındaki kişilerde sıklıkla görülmektedir. Ancak bu sorundan bazı önlemler alarak, bazı bakım kürleri uygulayarak kurtulabilir ya da etkilerini en aza indirebilirsiniz. Özellikle de gözenekleri sürekli temiz ve bakımlı tutmak sivilceden kurtulmanın en önemli ve kolay yoludur. Bunun içinde cilt tipine uygun sabunlar, bakım kürleri, kremler, maskeler kullanılmalı ve cilt daima temiz tutulmalıdır. Kirli ve yağlı cilt sivilce oluşumuna meydan hazırlamaktadır.

 Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Sivilce pek çok kişinin sorunu olduğu için kurtulmanın yollarını merak eden oldukça fazladır. Sivilcelerden kurtulmanın veya en azından azalmasının yollarından bazıları ise şu şekildedir;

 • Sivilcelerden kurtulmanın ve korunmanın en birinci yolu cilt temizliğidir. Bunun için özellikle çay ağacı özü ile yapılmış ürünleri kullanabilirsiniz. Sivilce ve akne bakımıen iyi cilt temizliği ile yapılabilmektedir. Her gün cildinizi fazla yağdan, kirden ve ölü hücrelerden temizleyecek şekilde tonik ve maske yapmalısınız.
 • Cildinizi fazla yağ bulundurmayan bir nemlendirici ile her gün nemlendirin.
 • Kullanılan kozmetik ürünlerini doğru seçmelisiniz. İçerisinde çok fazla kimyasal barındıran, yağlı bir içeriğe sahip olan ürünleri sık ve yanlış kullanmak sivilce ve aknelerin daha fazla üremesine sebep olur.
 • Sivilce ve akne bakımı sadece cilde uygulanan çeşitli tonik, maskeler ile değil beslenme ile de yapılmaktadır. Temiz, duru bir cilde sahip olmak için hazır gıdalardan, yağlı gıdalardan uzak durulmalı, bunun yerine sağlıklı ve düzenli beslenmeye önem verilmelidir.

 Sivilceleri Kurutmanın Doğal Yolları

Sivilce ve akne bakımı eğer doğal yollardan yapılırsa cilt için daha faydalı olacaktır. Bunun için önünüzde pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan biri de bal ve tarçın karışımıdır. 2 tatlı kaşığı bal ile 1 tatlı kaşığı tarçını karıştırınız. Bunların antibiyotik etkisi ölü deriyi temizlerken sivilcelerin de kurumasına yardımcı olacaktır. Daha sonra ise bu karışımı yavaşça cildinizi uygulayınız. On dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yavaşça yıkayarak temiz ve yumuşak bir havlu yardımı ile kurulayınız.

Sivilcelerden kurtulmanın bir diğer doğal yolu ise sarımsaktır. Anti bakteriyel özelliği bulunan sarımsağı ezerek sivilce üzerine koyunuz. Ve daha sonra ılık su ile temizleyiniz. Bazı ciltler çok fazla hassas olduğu için sarımsak yan etki yapabilmektedir. Bu yüzden önce bir kere deneyip eğer yan etki olmazsa daha sonrasında devam edebilirsiniz. Sarımsağı cildinize koymanızın yanı sıra yemeklerinizde de kullanarak tüketmeniz kanınızı temizlemesine yardım ederek sivilcelerin yok olmasına yardımcı olacaktır.

 Sivilceleri Sıkmayın

Sivilceleri sıkmak pek çok kişinin yaptığı hatalar arasındadır. Sivilce ve aknelerin sıkılması o bölgede daha fazla iltihabın oluşmasına sebep olduğu için sivilceleri yok etmek yerine daha fazla oluşmasına neden olacaktır. Aynı zamanda sivilce sıkılan bölgede iz kalmasına sebep olur. Bu yüzden asıl amaç sivilceleri sıkarak yok etmeye çalışmak değil sivilceleri kurutmak ve cildi temiz tutmaktır.

 Sivilce ve Akneler İçin Salatalık Mucizesi

Salatalık cilt maskelerinin olmazsa olmaz ürünüdür. Salatalık içerisinde bulunan su cildin su dengesini yerine getirirken aynı zamanda içinde bulunan vitaminler sayesinde de cildi besler, kırmızı hal alan ve şiş olan sivilceleri yatıştırır. Sivilce ve akne bakımı konusunda salatalık en sık kullanılan malzemelerin başında gelmektedir. Bunun için yapmanız gereken ise salatalığı kabukları ile beraber rendelemektir. Daha sonra ise rendelediğiniz salatalığı cildinize yavaşça masaj yaparak uygulayın, on dakika bekleyip ılık su ile durulayın. Sivilce ve akne bakımı konusunda salatalık en sık kullanılan malzemelerin başında gelmektedir.

Sivilce ve Akne Tedavisi FİYATLARI

Sivilce ve Akne tedavisi fiyatları 2021 yılı için – TL seans olarak ücretlendirilmektedir. Sizleri en kısa sürede aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz!


  Messenger

  Randevu

  WhatsApp

  Şimdi Ara