Saloon
Cevizli Mahallesi, Bagdat Caddesi No: 534-536/A Maltepe / İSTANBUL
randevu@salonerenyilmaz.com
0 (216) 305 43 30
0 (537) 594 21 55
 • Hafta içi

  10:00 - 20:00

 • Cumartesi

  10:00 - 20:00

 • Pazar

  Kapalı

Make it

Erkek Saç Kesim ve Tasarımı

Erkek için saç modelleri arasından seçim yaparken saç yapısını, stili, uzunluğu ve kişisel beğenileri göz önünde bulundurmak gerekir. Kuaförler tarafından uygulanan ve erkeklerin sıklıkla tercih ettiği pek çok erkek saç modelleri ve isimleri bulunur. Bu modelleri detaylı bir şekilde inceledikten sonra size en uygun olana karar verebilir ve kuaförünüze de danışarak yepyeni bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Buzz Saç Modeli

Kısa erkek saç modelleri kesimleri arasında en popüler olanlardan bir tanesi, buzz saç modelidir. Farklı bir tarz arıyor ama saçlarınızı da kısa kestirmek istiyorsanız bu modele yönelebilirsiniz. Bu modelde saçların üst kısımları yanlara oranla biraz daha uzun olur. Yandaki saçlar da kademeli olarak kulaklara doğru kısalır. Modern ile klasik arası bir tarz yaratan bu modeli farklı bir stil yaratmak için tercih edebilirsiniz.

Klasik Kısa Saç Modeli

Klasik kısa erkek saç modelleri, kesim açısından en kolay olan ve en kullanışlı modeller arasında yer alır. Eğer özellikle yaz aylarında rahatlık arıyorsanız, asker tıraşı olarak da adlandırılan 3 numara kesim yaptırabilirsiniz. Üstelik en popüler modeller arasındaki klasik kısa saç modeli, oldukça havalı bir tarz da sunar. Hatta isterseniz, sakallarınızı biraz daha uzun tutarak daha salaş bir görünüm de yaratabilirsiniz.

Doğal Akışlı Saç Modeli

Saçlarınızın hem doğal hem de salaş görünmesini istiyorsanız ama buna uygun erkek saç modelleri ismi konusunda bilgisizlik yaşıyorsanız, kuaförünüze doğal akışlı saç modeli uygulamasını söyleyebilirsiniz. Üstelik bu model, hem düz hem de dalgalı saçlara kolayca uyum sağlar. Dışarı çıkmadan evvel saçlarınızı köpüklemeniz buklelerin belirginleşmesi için yeterli olur. Dilerseniz özel günlerde saçlarınızı sprey kullanarak tamamen geriye doğru tarayabilirsiniz. Böylece retro bir görünüm de oluşturabilirsiniz.

Dalgalı Saç Modeli

Saçlarınız doğal halinde bir miktar dalgalıysa yanlarını kısa, üst kısımları da uzun tutarak kolayca şekillenebilen bir saç modeline sahip olabilirsiniz. Böylece dışarı çıkacağınız zaman çok kısa sürede kusursuz görünen saçlar yaratabilirsiniz. Saçları fazla düz olmayan erkeklerin, en çok tercih ettiği ve kullanmaktan en memnun kaldığı modeller arasında dalgalı saç modeli bulunur.

Undercut Saç Modeli

Erkek saç modelleri isimleri arasında en bilinenlerden bir tanesi de undercut saç modelidir. Saçlarını fazla kısa kestirmek istemeyen erkeklerin tercih ettiği bu modelde, saçlar uzun görünür ama yan tarafları kısa olduğu için bakımlı bir görünüm elde edilir. Böylece önleri dilediğiniz kadar uzun tutabilir ve farklı stiller uygulayabilirsiniz. Dışarı çıkmadan önce saç spreyi kullanmanız yeterli olur.

Fade Saç Modeli

Bir diğer erkek saç modelleri ismi de fade saç modelidir. Ense bölümünden yukarıya doğru uzayan bu modele sıfırlama saç kesimi ismi de verilir. Ensenin ve yanların daha kısa olduğu bu modelde üst kısımlar biraz daha uzun tutulur. Çevrenizdeki pek çok erkekte görebileceğiniz bu model, saçların olduğundan daha yoğun ve hacimli görünmesini sağlar. Eğer saçlarınızda bir yenilik yapmak istiyorsanız, başlangıç olarak fade saç modelini deneyebilirsiniz. Özellikle kısa ya da orta boylu saçlara sahipseniz, bu model sizin için uygun olacaktır.

Kesimden Sonra Saç Bakımı Uygulamaları

 • Saçlarınız ince telliyse saçlarınızı soğuk ya da ılık suda yıkayın ve çok ihtiyacınız yoksa tarak kullanmayın.
 • İnce telli saçları biraz daha dağınık ve volümlü göstermek için jöle kullanın.
 • Saçlarınız hem kuru hem de kıvırcıksa sürekli nemlendirin ve şampuanladıktan sonra saç kremi kullanın.
 • Saçlarınız fazla yağlıysa saçınızdaki bu yağı dengeleyecek özel şampuanlar kullanın ve düzenli olarak saçlarınızı tarayın.
 • Dalgalı saçlarınız için, hacmini korumak adına saç kremi yerine saç bakım spreyi kullanın.
 • Dalgalı saçlarınızı kurutacağınız zaman durulama gerektirmeyen bakım kremleri ile birlikte fön makinesini kullanın.
 • Uzun saçlıysanız, sık sık kırılma problemi yaşamamak için nemlendirici etkili saç bakım ürünlerini tercih edin.
 • Uzun saçlıysanız, kırılmaları önlemek adına düzenli olarak saçlarınızın uçlarını kestirin.

Erkek Saç Kesim FİYATLARI

Erkek saç kesim fiyatları 2021 yılı için 95 TL olarak ücretlendirilmektedir. Sizleri en kısa sürede aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz!


  Messenger

  Randevu

  WhatsApp

  Şimdi Ara