Saloon
Cevizli Mahallesi, Bagdat Caddesi No: 534-536/A Maltepe / İSTANBUL
randevu@salonerenyilmaz.com
0 (216) 305 43 30
0 (537) 594 21 55
 • Hafta içi

  10:00 - 20:00

 • Cumartesi

  10:00 - 20:00

 • Pazar

  Kapalı

Wedding

Gelin Makyajı

Muhteşem bir gelin olmak için muhteşem görünmen gerekli. Bunun için elbette, yüzüne doğru makyaj stilinin uygulanmasına ihtiyacın var. Gelinliğinin modeli, yüz tipin, düğün yapacağın mevsim, her şey gelin makyajının nasıl olması gerektiğini etkileyecektir. Şimdi birlikte nasıl bir gelin makyajına sahip olmanız gerektiğini birlikte inceleyelim.

Yüz Şeklinize Göre Gelin Makyajları

Doğru gelinlik, doğru saç ve doğru makyajla hayal ettiğin gibi görünmen mümkün. Yüz şeklini bilmen, makyaj tekniğinin doğru uygulanması açısından oldukça önemli. Bu nedenle yazımızda yüz tipleri ve bu yüz şekilleri için uygun makyaj tekniklerine değineceğiz.

Gelin makyajı uzmanları, yüz şekillerini, elmacık kemikleri, çene, alın yapısına göre göre, yuvarlak, oval, kare, dikdörtgen ve kalp olmak üzere 5 sınıfa ayırıyor. Bu yüz tiplerinden en ideali ovaldir. Diğer yüz tiplerine makyaj uygulaması yaparken amaçlanan, ufak dokunuşlarla, yüz hatlarını ovale yaklaştırmaktır.

Peki senin yüz şeklin bunlardan hangisi? Bunu anlamanın aslında oldukça basit bir yolu var. Adım adım anlatalım:

 • Başını dik tut, mimiksiz bir yüz ifadesi ile tam karşıdan bir fotoğrafını çek.
 • Fotoğrafı büyük bir boyutta bastır ya da çıktısını al.
 • Fotoğrafta, alında saçların bitiş noktalarına, şakaklara, çene çıkıntılarına ve çenenin uç noktasına noktalar koy.
 • Bu noktaları birleştirerek bir şablon çıkart.
 • Çıkan şablonun yaygın yüz tiplerinden hangisine benzediğini bul.

Oval Yüze Düğün Makyajı Nasıl Yapılır?

Oval yüz şekline sahipsen çok şanslı olduğunu baştan söyleyelim! Çünkü her makyaj modeli yüzüne yakışacaktır. Ancak oval yüze yapılacak düğün makyajında kaçınman gereken şey, ovalliğini bozacak şekilde köşeli çizgiler yaratmaktır.

Kontür tekniğini aydınlatıcıyı ağırlıklı kullanarak uygulamalısın. Alın, burun, dudak üzeri ve çene aydınlatıcı uygulama alanların.

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Gelin Makyajı

Yuvarlak bir çene, dar ya da tam tersi geniş alın yapısı ve eninin uzunluğundan daha geniş olduğu bir yüz şekline sahipsen, yuvarlak yüz tipindesin demektir.

Bu yüz tipinde dikkat edilmesi gereken makyajla yüzünün yuvarlaklığını dengelemek olmalıdır. Bunu yapmak için elmacık kemiklerini öne çıkarmalı ve gölgelendirme makyaj tekniğini uygulamalısın.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta gölgelendirmenin orantılı yapılmasıdır. Ayrıca dikkatleri gözlerine ve dudaklarına çekerek de yüzünü uzun gösterebilirsin.

Kare Yüz Şekli İçin Gelin Makyajı

Kare alın, geniş elmacık kemikleri ve kare çene yapısı seni kare yüz şekli grubuna dahil ediyor. Yüz hatların köşeli olduğu için bu alanlara cilt renginden iki ton koyu olan bir fondöten kullanmanı öneriyoruz.

Fondöteni elmacık kemiklerinin hemen altına, burun bölgesinin kenarlarına ve çenenin en köşe bölgesine uygulamalısın. Allık kullanımını elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru yapıp ve ruju üst dudağına daha yoğun sürersen yüzün olduğundan daha uzun görünecektir.

Dikdörtgen Yüz Şekli İçin Gelin Makyajı

Eğer yüzünün uzunluğu eninden genişse ve köşeli yüz hatların varsa dikdörtgen yüz tipine sahip bir gelin adayısın demektir. Öncelikle çok sert bir görünüme sahip olduğunu söyleyelim. Bu nedenle amaç yüzünü yumuşak, kısa ve oval göstermek olmalı.

Cilt renginden iki ton koyu fondöten ve iki ton açık aydınlatıcı ile odak noktasını yüzün ortasına çekilebilir. Uygulama tekniği ise, koyu kapatıcıyı saç diplerin boyunca alına ve çene ucuna sürmek, aydınlatıcıyı da elmacık kemiklerinden yüzün ortasına doğru uygulamak olmalı.

Gelin Makyajı FİYATLARI

Gelin Makyajı fiyatları 2021 yılı için 500 TL ‘den başlayan fiyatlarla ücretlendirilmektedir. Sizleri en kısa sürede aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Düğün ve Nişan Makyajı

Düğün ve Nişan Makyajı

Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz!


  Messenger

  Randevu

  WhatsApp

  Şimdi Ara