Maltepe G5 Masajı | Salon Eren Yılmaz
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Masaj

Herkes hayatında bir kez olsun masaj yaptırmayı düşünmüştür ama nedense masaj yaptırmak için gerekli zamanı kendimize ayırmıyoruz. Bunun sebebi iş yoğunluğundan zaman kısıtlılığı yada masajın faydalarından haberdar olmayışımız ertelemenin birinci sebebi olabilir. Modern hayat bizi yoruyor ve kendimize  bakmamız için pek fazla  zaman bizlere verilmiyor. Eren Yılmaz Güzellik Salonu ile profesyonel hizmet anlayışıyla artık hak ettiğimiz güzelliğe ve rahatlamaya kavuşabilirsiniz.

İsveç Masajı

Vücudun güne zinde başlamasını sağlamaya, vücudu günlük hayatın getirdiği yorgunluk ve stres etkilerinden kurtarmayı hedefleyen dinlendirici ve gevşetici bir masaj türüdür. Avuç içleriyle direkt olarak kasalara uygulanarak yapılan klasik masajdır. Kan dolaşımını arttıran ve hücreleri canlandıran İsveç masajı vücuda lokal bir şekilde uygulanır. İsveç masajının asıl amacı vücudun oksijen oranını arttırarak kaslardan toksin atılımını kolaylaştırmaktır. Bu dokulardaki metabolik atıkların kalbe yüklenmesine engel olarak onlardan kurtulmayı sağlar. Vücuttaki bağ ve tendronları yumuşatarak esnekliklerini korumaya  yardımcıdır. Sinir sistemi ve cilde etki ederek yatışmalarını sağlar

Lenf Dranaj Masajı (Cihazla)

Lenfatik dolaşım bedendeki ödemi toplayan hücre ve dokulara besin taşıyan beyaz kan dolaşımıdır. Lenfatik dolaşım bedeni toksinlerden arındırır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek bedeni  enfeksiyonlardan korur. Lenf dranaj sistemi vücutta zamanla biriken ödemlerin atılmasını sağlayan hücre ve dokulara besin taşıyan ve böylece vücudu tazeleyip yenileyen beyaz kan dolaşımıdır. Bu özel cihaz ile selülit oluşumu yavaşlayacak ve mevcut selülitlerin ortadan kalkması hızlanacaktır.

Derin Doku Masajı

Ciltte en derin tabakada bulunan kaslar üzerine yoğunlaşılan bir masaj tekniğidir. Abartılı olmamakla beraber diğer pek çok masaja göre sert dokunuştur içeren derin doku masajı, vücutta zamanla biriken toksinlerin azalmasını kolaylaştırma konusunda etkin bir ol oynar. Derin doku masajı temposu düşük dokuşunlar içeren ancak haraketlerin şiddetinin fazla olduğu bir masaj türüdür. Vücuttan toksin azalmasında çok etken bir tür olup, masaj sırasında sert baskı uygulanan kaslar üzerinde durularak vücüdun dengesi sağlanmaya çalışılır.

Bölgesel Masaj

Sırt bel kol ve bacak gibi bögelerde bölgesel ağrıları olan kiişlere uygulanan gerginliği azaltıcı kasları gevşetici, ağrı ve tutulmaları enlegeyici bir masaj türüdür.

 

G5 Masajı kendi adını taşıyan aletle yapılır. Hızlı titreşimle ve iterek sıkıştırma yöntemi ile fazla yağların ve selülitli bölgelerin yakılmasını sağlar ve uygulama bölgesinde zayıflama ürünlerinin kullanılması ile birlikte gözle görülür ciddi bir etki elde edilir. Gerginleşmiş noktaları ve spazmları yatıştırmaya, ödemlerin ve yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asitin atılmasında yardımcı olur. Ritmik masaj ile kan dolaşımı hızlandırır, ciltte yaşlanma çizgilerini azaltır ve cilde esneklik sağlar. G5 masajı özellikle bölgesel zayıflamada kullanılan ve hızla yaygınlaşan yöntemlerden biridir. Aletle yapılan masaj sayesinde kan akışı hızlanır, damarlar açılır ve vücut toparlanır. G5 masajı özellikle pasif jimnastik öncesinde vücudun ısınmasını ve yağ yakmaya daha erken başlamasını sağlıyor. Masaj tüm vücuda uygulanabiliyor ancak özellikle kalça, üst bacak, kol ve popo bölgelerinde, selülitle mücadele amaçlı daha etkili olarak kullanılabiliyor.

G5 masajı hızlı titreşimlerle ve iterek sıkılaştırma yöntemiyle fazla yağların yakılmasını sağlar. Dolaşımı geliştirir , ağrı giderir, bitkinlik ve yorgunluk giderici özellikleri bulunmaktadır. Ritmik masaj ile kan dolaşımını hızlandırarak cilde esneklik sağlar ve ciltte yaşlanma çizgilerini azaltır. Her yeni güne uyandığınızda dinlenmiş ve rahatlamış hissettiğiniz vücudunuz ilerleyen zamanla gün içerisinde tekrar yorulmaya ve ağırlaşmaya başlar. Zamanla vücudunuz yıpranır, yorulur ve canlılıktan uzaklaşır. Bu yorgunluğa cildinizin sıkılığını da kaybederek ve selülitler eklenir. Bu masaj ile kas ve eklemlerde biriken toksinlerin rahatça atılması sağlanır ve toksinlerle beraber ağrılar da azalır. sertleşmiş kasların ve eklemlerin yumuşatılması sonucunda çok daha rahat bir şekilde hareket edilmesine yardımcı olur. Kas ve eklemlerin hareket kabiliyeti artarak, eklemler daha kaygan hale gelir. Ayrıca karın kaslarının sıkılığının arttırılması bağırsak hareketlerini kolaylaştırmakta ve dolayısıyla sindirim bozukluklarının giderilmesinde etkili olmaktadır. Kaslardaki gerginliğin ve yorgunluğun giderilmesi amacıyla kullanıldığında ise hastanın isteğine göre seanslar verilmektedir.

G5 Masajının Faydaları Nelerdir?

 • Bölgesel Dolaşım
 • Ağrı giderme
 • Rahatlama
 • Fazla yağların yakılması
 • Cilt sıkılaştırma
 • Bölgesel zayıflama
 • Cildin esnekliğini sağlama
 • Toksin atma
 • Selülit oluşumunu engeller ve selüliti azaltır
 • Kemik yoğunluğunu arttırır
 • Zihinsel ve bimensal stresi azaltır

Prettier

 Adres : Cevizli Mahallesi Bagdat Caddesi No: 534-536/A Maltepe / İSTANBUL

 Email : info@salonerenyilmaz.com

 Telefon : 0( 216) 305 43 30

©2018 Salon Eren Yılmaz