Saloon
Cevizli Mahallesi, Bagdat Caddesi No: 534-536/A Maltepe / İSTANBUL
randevu@salonerenyilmaz.com
0 (216) 305 43 30
0 (537) 594 21 55
 • Hafta içi

  10:00 - 20:00

 • Cumartesi

  10:00 - 20:00

 • Pazar

  Kapalı

Permanent Makeup

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj daha doğru ismiyle mikro pigment olarak bilinmektedir. Mikro pigment uygulaması, deri altına, steril ve tek kullanımlık bir iğne yardımıyla yerleştirilen, doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına işlenmesi uygulamasıdır. Alerjik olmayan, özellikle cilt ve yüz kullanımı için uygun olan bu işlem, katkı maddesi ya da koku gibi şeyleri içermemektedir. Uzun yıllar ciltte kalarak doğal bir görünüm kazanılmasını sağlamaktadır. Kozmetik dövme sayılabilecek bu işlem dövme ile karıştırılmamalıdır. Çünkü dövme işlendiği vücuttan, yüksek meblağlarda para verilip silinmek istenmediği sürece yaptıran kişinin vücudundan çıkmamaktadır. Mikro pigment ise belirlenmiş yıllar geçtikten sonra vücuttan çıkabilecek özelliktedir.

Kalıcı Makyaj Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Kalıcı makyaj yani mikro pigment uygulaması yaptırdıktan sonra belirli şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Semi permanat özellikte yani yarı kalıcı özellikte olan bu makyaj uygulaması yarı kalıcı özelliktedir.
 • Uygulama yapılan bölgenin 48 saat süre boyunca suyla temas etmemesi gerekmektedir.
 • Kalıcı makyaj, su gibi başka sıvılarla da temas etmemesi gerekmektedir.
 • Bir hafta boyunca, deniz, havuz, sauna gibi ortamlara girilmemesi gerekmektedir.
 • Solaryum gibi cildinizi fazla kurutan ortamlara girmemeniz gerekmektedir.
 • Cildinize sürmüş olduğunuz yağ ve krem gibi ürünleri belirli süre kullanmamanız gerekmektedir. Kalıcı makyaj yaptırdığınız bölgeler belli bir süre sonra kabuk tutmaktadır. Nemlendirici kremleri bu aşamadan sonra uygulayabilirsiniz.

Kalıcı Makyajı Kimler Uygulayabilir?

Kalıcı makyaj uygulandığı bölgelere göre belirli kişilere uygulanabilmektedir. Kaşta kalıcı makyaj uygulaması yaptırmak istiyorsanız, kısa kaşlarınızı uzatmak amacıyla bu yönteme başvurabilirsiniz. Düşük görünen bir kaşınız varsa mikro pigment ile kaşınıza kalkık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Zamanı kısıtlı olup sürekli çalışan bayanlar, seyrek kirpikleri olan kadınlar, titreyen elleri olduğu için ya da aktrit hastalığı olduğu için makyaj yapmakta zorlanan kadınlar, göz bozuklukları gibi problemleri olan kadınlar, stresli olan ve ağır işlerde çalışmak zorunda kalan kadınlar, için uygundur. Bunun yanı sıra dağılmayan makyaj avantajından faydalanmak isteyen ve her gün makyaj yapmaya ayrılan sürenin boşa gittiğini düşünen kadınlar,  kozmetik ürünlere karşı alerjisi olan kadınlar, kalıcı makyaj uygulaması yaptırabilirler.

Kalıcı Makyajın Zararı Var Mıdır?

Mikro pigment uygulaması, kişiye özel tekniklerle yapılmakta olup, steril iğnelerle gerçekleştirilen uygulamaların tamamını kapsamaktadır. Bu işlem sonunda kalıcı makyaj oluşmasına sebep olmaktadır. Katkı ve koku içermeyen ürünlerle gerçekleştirilen bu işlemler, uygulanan kişinin cildinde uzun süre kalmaktadır. Bu süre 2 ya da 5 yıl aralığında değişmektedir. Kullanılan ürünler bitki özlü olması sebebiyle, alerjik bir durum içermemektedir. Bitkisel olan bu ürünler, zamanla cildinizden silinerek kendiliğinden kaybolmaktadır. 2 ve 5 yıl ömrü olan kalıcı makyajların süresini, uygulama yapılan kişinin cilt tipi, yaşı ve yaşadığı çevre doğrudan etkilemektedir. Deri altında bulunan pigmentler, cilt yenilendikçe azalma durumuna sürüklenmektedir. Zamanla solan renkler en sonunda tamamen kaybolur.

Kalıcı Makyaj Trendi

Kalıcılığın süresini artırmak açısından belirli aralıklarla rötuşlar yapılarak makyaj desteklenmelidir. Açık renkli ciltlerde yenilenme daha hızlı olmaktadır. Uygulama renginin koyu tonlarda mı yoksa açık tonlarda mı yapıldığı göz önünde bulundurularak, kalıcılığı hesaplanabilmektedir. Kalıcı makyaj boyasının kaliteli olarak seçilmiş olması da, kalıcı makyajın süresini etkilemektedir. Az etki veren boya daha az düre ciltte kalmaktadır. Kalıcı makyaj uygulaması esnasında uygulanan teknik, o makyajın ne kadar süre kalacağı ile doğru orantılıdır. Kıl tekniği daha az pigmenti deri altına bırakırken, pudralama tekniği biraz fazla, dolgu tekniği ise her ikisinden de fazla pigmentin bırakılabildiği bir tekniktir.

Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.



Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz!


  Messenger

  Randevu

  WhatsApp

  Şimdi Ara