Saloon
Cevizli Mahallesi, Bagdat Caddesi No: 534-536/A Maltepe / İSTANBUL
randevu@salonerenyilmaz.com
0 (216) 305 43 30
0 (537) 594 21 55
  • Hafta içi

    10:00 - 20:00

  • Cumartesi

    10:00 - 20:00

  • Pazar

    Kapalı

Saç Tipine Göre Hangi Saç Fırçası Kullanılmalı?

Saç Tipine Göre Hangi Saç Fırçası Kullanılmalı?

Saçlarınızın dökülmesinden, elektriklenmesinden ya da şekil almamasından şikayet etmeden önce bir noktayı doğru yapıp yapmadığımıza bakmak gerekiyor; bizim için en doğru saç fırçası hangisi biliyor muyuz? Sizin için araştırdığımız bu 9 tarağı bir incelemenizi istiyoruz; işin sırrı burada yatıyor olabilir.

 

Hafif dalgalı saçlar için elastik saç fırçası

Hava alan delikli yapısı sayesinde dalgalı saçların dalgalarını belli eden bu tarakların kullanımı ise oldukça kolay. Dolaşma önleyicilik ve şekillendirme yeteneği ise oldukça yüksek. Bu model delikli fırçaların fiyatı ise 35 TL ile 60 TL arasında.

 

Her saç tipinin ıslak saça uygulaması gereken bir model; oval yastıklı saç fırçası

 

Özellikle duştan sonra saçlarınızı taramayı seviyorsanız çok eski zamanlardan beri hayatımızda olan bu modele bir şans vermelisiniz. Yastıklı alt tabanı sayesinde ıslak saçı elektriklendirmeden sakince düzenler. Fiyatı ise 25 TL ile 50 TL arasında.

 

 

Kıvırcık saçlı erkekleri unutacağız mı sanmıştınız? Onları için de en iyisi sık döşenmiş bu kısa ve kalın telli saç fırçaları

Hem çok kısa hem de çok sayıda; işte kıvırcık saçlı erkeklerin saçlarını hizaya getirebilecek bir formül. üstelik tüm teller farklı uzunlukta olduğu için saçları düzenlerken aynı zamanda şekil veriyor. Michel Mercier markasına ait bu tasarımın fiyatı ise 120 ve 170 TL arasında.

 

 

Dalgalı ve kıvırcık saçları ıslakken şekillendirmek isterseniz; bunu adı vurgu fırçası

Islak kıvırcık saçlarınızı fön makinesiyle şekillendirirken kullanmanız gereken tarak tipi ise bu şekilde. Genellikle tabanı yastıklı modellerin ıslak saçlara çok iyi geldiğini unutmayın. Vurgu fırçalarının fiyatları ise 30 TL ve 120 TL arasında değişiyor.

 

 

Boyadan yıpranmış ve çok karışık görünen saçlar mı? Bunun çözümü ise fırça ve plastik tellerin aynı anda kullanıldığı taraklarda saklı

Fırça ve plastik tellerin güçlerini birleştirmesi yıpranmış ve asla söz dinlemeyen dağınık saçlara oldukça iyi geliyor. Fİyatları ise 45 TL ve 70 TL arasında.

 

Duşta kullanmanız gereken tarak ise tamamen plastik uçlu olanlardan olmalı

Bu sayede şampuanın saçınıza iyice nüfuz etmesini ve saçınızdaki kirleri kolayca atmanızı sağlayacak. Aynı zamanda eğer duşta saçlarınızı tarayarak yıkayanlardansanız duş sonrası işleminiz yarı yarıya azalacak demektir. Bu fırçaların fiyatı ise 20 TL-70TL arasında.

 

 

 

Bu modelin adı ise Perma Tarağı; çok kabaran saçların kurtarıcısı

Kabaran saçlarda asla ince dişli taraklar kullanmayın. Bu tarz taraklar, saçın çok daha fazla kabarmasına neden olur. Kalın uçlu ve perma tarağı dediğimiz taraklar kullanmanızda fayda var. Fiyatı ise 8 – 25 TL arasında.

 

 

Düz ama elektriklenen saçlar için de çözüm elektrikli taraklar

Elektriklenmeyi alan nano yüzeyi sayesinde saçlara asla zarar vermeden düz saçları adeta fönlü gibi gösterebilen bu taraklar saçlarınızı kısa süre içerisinde çok bakımlı hale getirmek için tasarlandı. Fiyatı ise 125 TL ve 1700 TL arasında değişiyor.

Messenger

Randevu

WhatsApp

Şimdi Ara